Duşakabin temizliği
2018-10-30
Paylaş |

Duşakabin temizliği nasıl yapılmalıdır ? Uzun ömürlü ve sorunsuz bir duşakabin için olmazsa olmazların başında duşakabinimizin temizliği gelmektedir. Fakat duşakabinimizin temizliği nasıl yapılmalıdır asıl soru budur.

        Duşakabin temizliği dört  ana başlıkta ele alabiliriz.

  • Birincisi Duşakabin camlarının temizliği,
  • İkincisi Duşakabin profillerinin temizliği,
  • Üçüncüsü Duşakabin Silikonlarının siyahlaşmasına kararmasına karşı yapılacak temizlik,
  • Dördüncüsü Duşteknesi veya küvetimizin temizliği.

       Duşkabinimizin camlarının temizliği Polistirilen (mika) ve ya temperli cam olmak  üzere ikiye ayrılır polistirilen camlarda en büyük problem kireç lekeleri ve vucut atıkları, kullanılan sabun ve şampuan kalıntılarıdır bunların hiçbirini temizlemek için KESİNLİKLE ASİT İÇEREN (OZON ÇAMAŞIR SUYU,TUZRUHU) gibi malzemeler kullanmayınız temizlik için size gereken tek şey sıvı veya krem deterjanlardır. Kullanacağınız diğer her türlü temizlik malzemesi duşakabininizin camlarında çizilme zedelenme oluşturur ve çizilip zedelenen yerlere giren pislikleri çıkartmanız nerdeyse imkansızdır ve duşakabinizin ömrünü kısaltmaktan başka bir işe yaramaz.

       Temperli camlı duşakabinlerin temizliğinde ise polistirilen camlı duşakabine göre daha şanslısınız , temizlik konusunda yukarıda bahsedilen kuralların tamamı,  temperli camlı duşakabinler içinde geçerlidir.  Şanslı olduğunuz kısım ise,  size vereceğimiz ufak bir tüyo , Otomobillerimizin öncamına kullandığımız , yağmur suyununun camda tutunmasını engeleyen spreyden  en yakın benzinlikten alarak, duşakabinimizin camının içerisine tüm alana yetecek kadar sıkın, daha sonra kuru ve temiz bir bezle tüm yüzeye bu sıvıyı dağıtın, makul bir süre bekledikten sonra sıvının gözle görünmediğini göreceksiniz,  işte şimdi camlarınız uzunca bir süre kireç tutmayacaktır. Bu sizi uzunca bir süre idare eder,  tekrar lekelenmeler başlayınca aynı işlemi tekrarlayınız  yada duşakabininizin camını clear cam olarak taktırın  fiyatı yüksektir ama yukarda saydığım zahmetlerle kıyaslanabilir .

TEKLİF İSTE
TEKLİF AL