Duşakabin fiyatları
2018-10-30
Paylaş |

Her üründe olduğu gibi duşakabinlerde de fiyat farkları oldukça fazladır.

Duşakabin fiyatlarındaki farklılıkları iki ana başlıkta ele alabiliriz

Birincisi Uzakdoğu menşeli duşakabinler ki genelde bunlar Çin ve benzeri ülkelerden ithal edilmektedir tamamda niye ta Uzakdoğu dan gelen kabinler ucuzdur da yerli üretim duşakabinler ucuz değildir, ana faktör ucuz işçilik, ucuz ve kalitesiz hammadde diyebiliriz.

   Size bu konu ile ilgili ufak bir örnek vermek istiyorum yakın zamanlarda pvc pencere üreticilerinin reklamlarında sıklıkla kullandığı kurşunsuz pencere sloganının hatırlarsınız Kurşun ağır metaller içerdiği için son derece zehirli bir maddedir,  biz  PVC pencerelere sadece elimizi dokunduğumuzda kurşuna maruz kalırız oysa Uzakdoğu mallarında nerdeyse tüm ürünlerde kurşun kullanılır. Özellikle de sert bir malzemeye şekil verileceği zaman.

Bu örneğimizdeki sert malzemeden üretilen banyo bataryası olsun, ham maddesi sert olan banyo bataryasına şekil vermek oldukça güçtür bu nedenle hammaddenin yumuşatılabilmesi için bir miktar kurşun ilave edilerek yumuşatılması sağlanır bunun akabinde istenilen form kolaylıkla verilebilir peki bunun zararı nedir açıklayalım;

  1. Banyo bataryamız kapalı iken şebeke suyu gelir ve bataryada beklemeye başlar bu bekleyiş esnasında bataryada bulunan tüm ağır metaller suya karışmış olur ve biz duşa girdiğimizde bu ağır metallerle birleşmiş su tepemizden tırnağımıza kadar işler, işte ucuz bir bataryanın serüveni ve bize bıraktıkları
  2. İkinci ucuz duşakabin oluşumunun sebebi ise ülkemizde merdiven altı imalat yapan kişilerden kaynaklanmaktadır zayıf malzeme, ucuz malzeme ve kalitesizlikle birleştiğinde ucuz duşakabin oluşur.
TEKLİF İSTE
TEKLİF AL